خبر
آرمان‏، منطق و پرچم انقلاب اسلامی توحید است
آرمان‏، منطق و پرچم انقلاب اسلامی توحید است
 26 مهر 1397

هوالحکیم


◀️ به یقین می‌توان گفت یکی از متغیرهای مهم در ایجاد نظام اجتماعی، #معرفت آحاد آن جامعه است. بر اساس این تلقی، انسان‌ها آن‌گونه زندگی می‌کنند که فکر می‌کنند. برای ساخت جامعه، باید فکرها را ساخت و معرفت‌ها را اصلاح کرد. به عبارت دیگر، اصلاح رفتار، از رهگذر اصلاح اندیشه است. بنابراین یکی از روی‌کردهای اساسی و مبنایی برای ساخت جامعه و طرح‌ریزی استراتژیک، «#روی‌کرد_معرفت‌مدار» است.

بر این اساس، داشتن شاخصه‌هایی برای سنجش معرفت و تشخیص و تبیین آن به ویژه در تربیت کودکان استراتژیست ضروری به نظر می‌رسد. برای این منظور، با مراجعه به ریشه‌های فهم، ابتدا باید پارادایم‌های فهم تعریف شوند تا از این ره‌گذر، عیار معرفت سنجیده شود. در یک نگاه کلی، سه پارادایم کلی فهم عبارتند از: پارادایم فهم تثلیثی (منطبق بر غرب جغرافیایی)، پارادایم فهم ثنویتی (منطبق بر شرق جغرافیایی)، پارادایم فهم توحیدی (منطبق بر بخش مرکزی و میانه‌ی جغرافیایی).


✅ #کودک_استراتژیست در این‌روی‌کرد یاد می‌گیرد در حد فهم‌های تثلیثی و ثنویتی نماند و با فراتر رفتن از آنها به سوی #توحید نیل کند. در فلسفه برای کودکان، استراتژی برای کودکان، و علم کلام برای کودکان، در مبحث توحید و توحیدشناسی، اصرار بر فهم توحیدی، منجر به نهادینه‌شدن منطقی توحید در کودکان خواهد شد. به این ترتیب، کودک استراتژیست نسبت به هر چیز، معرفت توحیدی پیدا می‌کند و تصمیم‌سازی و اقدامات او در جامعه‌سازی در جهت زدودن معرفت‌های انحرافی، و نیل به توحید می‌شود.

 برای مطالعه بیشتر، می‌توانید جلسات مربوط به روی‌کرد معرفت‌مدار، از سری روی‌کردهایِ دوره "تربیت مربی استراتژی برای کودکان و نوجوانان" را مطالعه بفرمایید.

لینک این روی‌کرد جهت دسترسی بهتر

#حسن_عباسی
#حسن_عباسی_تنها_نیست
#مدافع_توحید_تنها_نیست

◀️ به نسل آینده توحید را درس دهید که وقتی بعد از چند دهه از عمر خود، لباس روحانیت بر تن کردند، عضو خبرگان رهبری شدند، عالی‌ترین مقام اجرایی کشور را در دست گرفتند، #دفاع_از_توحید کنند و شب و روز نشناسند تا این که جامعه توحیدی را محقق کنند.

✅ کودکان خود را از هم‌اکنون نجات دهید...

برای مطالعه بیشتر در مورد #معرفت_توحیدی و جلسات تدریس شده در این خصوص در "دوره‌ی تربیت مربی استراتژی برای کودکان و نوجوانان" می‌توانید به سایت کودکان استراتژیست، بخش #روی‌کرد_معرفت‌مدار مراجعه نمائید.