خبر
نوروز سال 1398 مبارک باد
نوروز سال 1398 مبارک باد
 6 فروردین 1398

هو الحکیم

 

✴️ نوروز سال ۱۳۹۸ را بر همه‌ی مدرسین، اندیشه‌جویان و اندیشه‌ورزان و تمامی کودکان و نوجوانان استراتژیست تبریک عرض می‌نماییم.

 

 

✅ ایمان به هفت حوزه تعلق می‌گیرد که هفت ستون ایمان در قلب انسان مؤمن است:

ایمان به خدا، ایمان به غیب، ایمان به آخرت، ایمان به انبیاء، ایمان به کتاب، ایمان به ملائکه، و هفتمین متعلق که ایمان به آیات‌الهی است.
◀️ در ایمان به آیات الهی، سویه‌ی نگاه، از توجهِ صرف به خود پدیده، معطوف به جهتی می‌شود که به آن رهنمون است. آیت، علامت حبس شده در شیئ است. انسان مؤمن، در هر پدیده، نشانی‌ای را جست و جو می‌کند که خداوند رحمن در آن قرار داده است. قرآن کریم ضمن بیان هر پدیده، داستان، و واقعه‌ای تأکید بر توجه به آیت قرار داده شده در آن می‌کند: «إنّ فِی ذَلِکَ لَآیَه»، «إِنَّ فِی‏ ذلِكُمْ لَآیاتٍ»، «وَ فىِ الْأَرْضِ ءَایَاتٌ لِلْمُوقِنِینَ، وَ فىِ أنفُسِكمُ‏ْ أَفَلَا تُبْصِرُونَ (الذاریات، 20 و 21)»

✨ حال، در شرایطی که کودک در مراحل ابتدایی شناخت پدیده‌های پیرامون خود است، برتافتن جهت‌دار بودن هر پدیده امکان‌پذیرتر است. ساده‌ترین، زود فهم‌ترین، و ملموس‌ترین متعلقِ ایمان به ویژه برای کودکان، ایمان به آیات الهی است. به این ترتیب، روی‎کرد آیت‌مدار، روی‌کرد ابتدایی در تربیت کودکان استراتژیست است.

◀️ برای مطالعه بیشتر، می‌توانید جلسات مربوط به روی‌کرد آیت‌مدار، از سری روی‌کردهایِ دوره "تربیت مربی استراتژی برای کودکان و نوجوانان" را مطالعه بفرمایید.

لینک جلسات مربوط به روی‌کرد آیت‌مدار

 

 

 

 

 

 

 

نور ماه آیت علم
زمین آیت قلب انسان
نور خورشید آیت نور حقیقت و حکمت